VIDEO: “Geni” mener at have fundet løsningen – “Jeg betaler aldrig i vaskehallen igen”

Du kører selvfølgelig aldrig i vaskehallen. Denne BMW-ejer mener også, at han kan slippe for det. 

Annonce

Der er ingen genvej til den perfekte bilvask på fem minutter. Eller er der? Dette klip af en BMW-ejer, der har bevæbnet med noget autoshampoo og en haveslange, har spredt sig vidt og bredt på de sociale medier de seneste dage.

Han mener afgjort at have fundet løsningen, der forvandler en formiddags knofedt eller en hel eftermiddag til fem minutters ’arbejde’.

Det eneste, du skal bruge, er en smule autoshampoo, en haveslange og en BMW med åbent soltag. Åbenbart.

Artiklen fortsætter efter annoncen

LÆS OGSÅ: Henrik Fisker raser over rygter: ”Det passer ikke”

Og så er det ellers bare at fylde slappe haveslange med autoshampooen, tænde for vandet og fordele det ’magiske’ resultatet, indtil der ikke kommer andet end vand ud af slagsen. Tror vi nok.

Så ikke et ord om at nogen helt tydeligt har ladet soltaget stå åbent, og at man ikke vasker bil i direkte sol.

Artiklen fortsætter efter annoncen

 

Flere artikler efter annoncen
Bjørn S. Nielsen
Bjørn S. Nielsen
Bjørn S. Nielsen er journalist på Boosted.dk og har været en del af redaktionen i snart 12 år. Han er uddannet journalist fra Syddansk Universitet i 2020 og arbejder med nyheder, baggrund og analyser om biler og bilbranchen.

Bjørn bor på Fyn nær Odense og er kendt på redaktionen for sin store viden om bilernes historie. Han er vokset op med en forkærlighed for BMW, men drømmer også om en Audi A8 D3 i lang udgave med W12-motor. I hverdagen kører han – naturligvis – BMW.

Mail: [email protected]

Annonceindhold
Annonce


Annonce

Annonce

Nyeste artikler

Annonce

Bilbranchen

Annonce

Flere bilnyheder

Annonce

Annonce for TurboDK Shop

Annonce

Annonce for Klassikermarkedet

Læs flere nyheder om biler