Få en racer-oplevelse for livet til Bilmesse & Brugtmarked

Det er altid fedt at være til Bilmesse & Brugtmarked i Messe C i Fredericia, men nu bliver det endnu sjovere. Om søndagen har de nemlig lejet banen på Køreteknisk Anlæg Fredericia A/S, som vil summe, brumme og brøle af motorer af enhver slags hele dagen.

Du kan opleve alt fra en 1927 Ford T til en Monster Truck og Olsen Bandens originale 1959 Chevrolet. Og så kigger Mikkel O. Pedersen forbi med sin Porsche SuperCup racerbil!

Reklameblok:



Der vil altså være noget for enhver at se på, men du kan samtidig købe dig til en tur som enten passager eller endda selv sidde bag rattet i bilerne fra dine drømme!

Så kom til Bilmesse & Brugtmarked Efterårsmessen søndag den 22. oktober og betal 100 kr. i entré – så er adgangen til køreteknisk anlæg med i prisen via messehallerne.

Køreture koster fra 100 kr. og opefter, afhængig af bil, passager/kør selv osv. Alt overskud går til velgørende formål.

Reklameblok:



Reklamelink:
Mangler du dæk og fælge til bilen? Klik her og se vilde tilbud!

 

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/mylicence.dk/videos/622252867892346/” width=”600″ height=”400″ onlyvideo=”1″]

Reklamelink:
Skal kæresten forkæles med lækkerier? Så klik her og se mere!

Kasper Erling er redaktionschef og medejer af Boosted.dk. Han har skrevet professionelt om biler i over 20 år. Email: ke@boosted.dk