WHAT? Den bredeste Lotus, vi nogensinde har set

Vi elsker ombyggede biler, men nogle gange går det lidt rigeligt over gevind.

Annonce

En Lotus Evora er ikke nogen kedelig og anonym bil, men der findes jo bare mennesker, som aldrig kan få nok. Og resultatet af den slags menneskers idéer kan du se herunder.

Det er blevet til den Lotus i verden, som må have den bredeste sporvidde. Ever. Og det fedeste er, at bilen rent faktisk kan køre.

Se her:

Artiklen fortsætter efter annoncen

 

Vis dette opslag på Instagram

 

Et opslag delt af CAR REELS (@carreels)

Flere artikler efter annoncen
Kasper Erling
Kasper Erling
Kasper Erling er ansvarshavende redaktør og medejer af Boosted.dk. Han er en erfaren motorjournalist med mere end 20 år i bilbranchen, hvor han har skrevet om nye biler, bilindustrien og bilmarkedets udvikling for førende dagblade og magasiner.

Opvokset i den lille by Asnæs i Odsherred, hvor interessen for biler blev grundlagt tidligt, da hans far var Volvo-forhandler. I dag bor Kasper i Roskilde med sin kone og deres to store børn. I indkørslen står der både en nyere Mercedes GLA, en ældre Volvo C70 og en Porsche 911 C4S.

Mail: [email protected]

Annonceindhold
Annonce


Annonce

Annonce

Nyeste artikler

Annonce

Bilbranchen

Annonce

Flere bilnyheder

Annonce

Annonce for TurboDK Shop

Annonce

Annonce for Klassikermarkedet

Læs flere nyheder om biler